Які вирази називаються цілими якісь дробовими. Раціональні вирази цілі дробові

короткий змістінших презентацій

«Урок алгебри у 8 класі» - б) Вставити пропущене та закінчити рішення. . Мета: Познайомити учнів із поняттям ступеня з цілим негативним показником. Відкритий урокз алгебри у 8 класі. ? Організаційний момент. Обчисли: Вчитель Жарова Л. В. =. Визначення ступеня з натуральним показником.

«Ділення дробів» - Усний рахунок: Усі числа, крім -1. Х+5. 3). МОУ «Лікіно – Дулівська ЗОШ №4». 1 група. Епіграф до уроку: "Діяльність - єдиний шлях до знання". О 8-й клас. 1). 3 група. Б.Шоу. Усі числа, крім 0 та 2. 2. Вкажіть допустимі значення змінної у виразі: 2 група. Ласкаво просимо до уроку алгебри!

«Ступені з цілим показником» - властивості ступеня з цілим показником (2 год). Розділ 6. Ступінь із цілим показником (12 год) § 14. 44. 1. Нуль можна зводити лише у позитивний ступінь! Ступінь із цілим показником (5 год) п.43. Феоктистів Ілля Євгенович Москва. 5. 2.

"Раціональні числа 8 клас" - Алгебра.8 клас Раціональні числа. Завдання для закріплення навчального матеріалу. flash-картки (http://school-collection.edu.ru) Вчитель математики Муніципального загальноосвітнього закладу «Середня загальноосвітня школа №19» м. Кандалакша Чернявська Тетяна Борисівна. Перевір себе.

Статистика - Реферат. Завдання для проведення експериментів: Хлопчиків більше лише на одного. Маша та Ліза – зріст 128 см. У анкетуванні брали участь учні з 1 по 11 клас. коротка характеристикаучнів. Ми ростемо. Скільки зошитів у портфелі несу? Мета роботи:

«Раціональні вирази 8 клас» - Поняття дріб і дробові виразирізні. Щоб визначити значення оптимального висловлювання, треба: Підставити числове значення змінної на цей вираз Виконати події. Раціональні виразицілі дробові. Приклади: -дроби, де - ціле; - Дробове вираз. Виконала: Учениця 8 «Г» класу МОУ ліцею «Сузір'я» №131 Глухова Ангеліна Вчитель: Килєєва Тетяна Петрівна.

«Алгебраїчні дроби, раціональні та дробові вирази.»

Цілі уроку:

Освітня: введення поняття алгебраїчного дробу, раціональних та дробових виразів, області допустимих значень,

Розвиваюча: формування навичок критичного мислення, самостійного пошуку інформації, дослідницьких навичок.

Виховна: виховання свідомого ставлення до праці, формування комунікативних навичок, формування самооцінки.

Хід уроку

1. Організаційний момент:

Вітання. Оголошення теми уроку.

2. Мотивація уроку.

У німців є така приказка "Потрапити в дріб", що означає потрапити в глухий кут, скрутне становище. Це пояснюється тим, що довгий час дії з дробовими числами, Які іноді називали "ламаними", вважалися по праву дуже складними.

Але зараз прийнято розглядати не лише числові, а й алгебраїчні дробичим ми сьогодні і займемося.

    • Нехай девізом нашого уроку сьогодні стануть такі слова:

Успіх – це пункт призначення. Цей рух

Т. Фастер.

3. Актуалізація опорних знань.

Фронтальне опитування.

Що таке цілі вирази? Із чого вони складені? Ціле вираз має сенс за будь-яких значеннях змінних, що входять до нього.

Наведіть приклади.

Що таке дріб?

Що означає скоротити дріб?

Що означає розкласти на множники?

Які способи розкладання знаєте?

Чому дорівнює квадрат суми (різниці)?

Чому дорівнює різниця квадратів?


4. Вивчення нового матеріалу.

У 8 класі ми познайомимося і з дрібними виразами.

Вони відрізняються від цілих тим, що вони містять дію поділ на вираз зі змінною.

Якщо алгебраїчне вираз складено з чисел і змінних за допомогою дій додавання, віднімання, множення, зведення в ступінь з натуральним показником і поділу, причому використовуючи поділ на вирази зі змінними, його називають дробовим виразом.

Дробові висловлювання немає сенсу при значеннях змінних, які звертають знаменник на нуль.

Області допустимих значень (ОДЗ) алгебраїчного виразуназивають безліч всіх допустимих сукупностей значень літер, які входять у цей вираз.

Цілі та дробові вирази називають раціональними виразами

окремим видомраціонального вираження є раціональний дріб. Це дріб, чисельник і знаменник якого багаточлени.

Які вирази є цілими, які дробовими? (або №1)


5. Фізмінутка

6. Закріплення нового матеріалу.

Вирішити №2, 3(1), 5(1, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 11), 7(1).

7. Самостійна робота учнів (у групах).

Вирішити № 3 (2), 5 (2, 5, 8, 12), 7 (2).

8. Рефлексія.

    Чи важким для тебе був матеріал уроку?

    На якому з етапів уроку було найважче, найлегше?

    Що нового ти дізнався на уроці? Чому навчився?

    Чи працював ти на уроці на повну міру сил?

    Як емоційно ти почував себе на уроці?

Д/з: вивчити п.1, питання с.7 вирішити № 4, 6, 8.

Синквейн.

Кожна група складає синквейн до слова «дроб».

Якщо будеш дроби знати

Точно сенс їх розуміти,

Чи стане легким навіть важке завдання.